Vazno za SVE igrace!

  • Začetnik teme Sergio_Leone
  • Datum pokretanja
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Sergio_Leone

S
Ovo je jako bitno za sve igrace, procitajte do karaja kako ne bi doslo da zabune prilikom kazne na serveru


- Od sada, kada ste ranjeni, obavezni ste da pozovete bolnicare i RP-ate sa njima. Svako ko se bude "lecio" preko trafike ili neceg drugog, bice kaznjen. Izuzetak je ako nema bolnicara online.
- Mafije ne smeju da imaju poslove kao sto su: Svercer materijala, Diler droge i Gun Maker.
- GSF ne sme da ima poslove kao sto su: Svercer materijala i Gun Maker.
- VLA ne sme da ima poslove kao sto su: Diler droge i Gun Maker.
- SoA ne sme da ima poslove kao sto su: Svercer materijala i Diler droge.
- Clanovi drzavnih organizacija nemaju pravo da imaju ilegalne poslove. Da li ce se indirektno baviti tom vrstom posla ili nece, mene to ne zanima, to je problem do lidera i on je odgovoran, ali u statsu ne smete imati ilegalne poslove.
- Mafije ne smeju da pljackaju trafike, picerije, burgove i slicne objekte izuzev ako nekom lupaju reket, a taj neko nece da saradjuje.
- Zabranjeno je stavljanje oglasa vezanih za igracke (oruzje), materijale, brasno (droga), baterije (municija), trazim firmu (Organizaciju), Ta i ta firma trazi radnika...
- Ne smete na NonRP nacin traziti prodavce ilegalnih stvari, a ni legalnih. Tipa, kucate lideri, ko je lider GSF-a (GSF-ovci se bave drogom), kucate /number ID i onda ga pozovete i pitate ga da li ima da proda drogu. Simulirajte malo, isto kao sto bi i u RL uradili. Raspitajte se, trazite, neka to traje i 3-4 dana, ali neka bude RP.
- Bande smeju da nose jedino Colt (9mm), Shotgun, AK-47, Sawnoff (Ako imate jedan u ruci, dva nisu dozvoljena), Micro SMG/Uzi (Ovo nije TEC-9), Golf Club, Knife, Baseball Bat, Shovel, Pool Cue, Spraycan, Molotov Cocktail (SAMO U IZUZETNIM SITUACIJAMA)
- Ne smete primati clanove tako sto se on prijave na forum, vi ga pozovete ili on vas i onda ga testirate (Ovo ne vazi za drzavne organizacije). Prijave su obavezne da bi mi znali da taj igrac koristi forum. Isto tako je obavezno i koriscenje TeamSpeak-a.
- STROGO vodite racuna o svojim vozilima, ne zanima nas da li su privatna, drzavna ili iz organizacije. Dobijacete kazne za to od sada. Ako nemate poverenja u svoje clanove, nemojte im ni davati da koriste vozila.
- Policija ce u skorije vreme poceti drugacije da posluje. Videli ste da vas vise ne pucaju ukoliko ne stanete na upozorenje, to je samo jedna od mnogih stvari koje ce biti uvedene. Ako vas policija juri, nemate pravo da bezite po brdima i po terenu koje nije prikladno za vozilo koje u tom trenutku koristite! A i slobodno pocnite da stajete na upozorenja, barem nekada!!!
  • Jos informacija veznih za sve igrace mozete videti ovde[Klik].
 

Sergey_Lavrov

S
I zovite taksi niste atleticari pa da trcite 200km :p
 

Sergio_Leone

S
Ee, da, nemojte ostavljati AFK gde stignete. Nadjite neko prigladno mesto gde necete smetati ostalim igracima. Vodite racuna kada trenirate u Ammunationu da ne ostavljate vise od 1-2 AFK.
Takodje praktikujte da zovete Taxi, a ne da trcite sa kraja na kraj grada ili da svaki cas rentate vozilo.
 

Riley

Heroj
Učlanjen(a)
09/06/2014
Poruka
530
Lokacija
Nis
Social Club
Riley
Sergio_Leone je napisao(la):
Takodje praktikujte da zovete Taxi, a ne da trcite sa kraja na kraj grada ili da svaki cas rentate vozilo.
Ja ih zovem ali nikad ih nema.
 

Nesta_Lewis

N
Nije Å¡ta da hejtam al de malo skontaj se:
-Kažete RPanja više treba, dakle simulacija RLa ispadne da ako si recimo u nekoj bandi ne smiješ imat' ilegalni posao,a ne vjerujem da je tako u stvarnosti, samim tim i činjenica da npr. ukoliko želite da se prijavite Yakuzi morate prekinuti sve rodbinske veze praktično odbaciti svoj život za Yakuzu..
-Drugo dakle ne smiješ ići /number, ne smiješ davati oglas /kupujem/prodajem brasno/igracke, kažete da se RPa, što onda ne napravite da se plata dobija svaki mjesec po 1k, ako je po RP....
-I posljednje, RPanje, bande samo nose  Colt , Shotgun, Golf Club, Knife, Baseball Bat, Shovel, Pool Cue, Spraycan, Molotov Cocktail. Mislim nema logike.
P.S. Da se niko ne ljuti nisam mislio nista lošem samo činjenice...
 

Stojke_Kiki

S
Samo ovo treba postovati i napravice se pravi RP,bice i pucanja,bice i reketiranja,bice i pljacki. :)
 

Sergio_Leone

S
Nesta_Lewis je napisao(la):
Nije Å¡ta da hejtam al de malo skontaj se:
-Kažete RPanja više treba, dakle simulacija RLa ispadne da ako si recimo u nekoj bandi ne smiješ imat' ilegalni posao,a ne vjerujem da je tako u stvarnosti, samim tim i činjenica da npr. ukoliko želite da se prijavite Yakuzi morate prekinuti sve rodbinske veze praktično odbaciti svoj život za Yakuzu..
-Drugo dakle ne smiješ ići /number, ne smiješ davati oglas /kupujem/prodajem brasno/igracke, kažete da se RPa, što onda ne napravite da se plata dobija svaki mjesec po 1k, ako je po RP....
-I posljednje, RPanje, bande samo nose  Colt , Shotgun, Golf Club, Knife, Baseball Bat, Shovel, Pool Cue, Spraycan, Molotov Cocktail. Mislim nema logike.
P.S. Da se niko ne ljuti nisam mislio nista lošem samo činjenice...
Zasto bi se iko ljutio zbog tvog nepoznavanja RP pravila? To je tvoj problem i samo tvoja birga.

Bande vec imaju ilegalana posao, automatski se setuje kada udjes u neku bandu, ne vidim razlog zasto bi imali pored toga jos tri ilegalna posla? Logicno je da ce ti drugi posao biti neki drzavni kako bi mogao da se opravdas pred organima reda. Ako te neko pita cime se bavis, ti sigurno neces reci da prodajes drogu, vec ces reci da si mehanicar, farmer, kamiondzija... Skapiraj malo sta pricas.

Ja jos nisam video da je neko u RL prodao posao. Kako ja kao konobar mogu da prodam svoj posao nekome? Vama je to omoguceno, ali vam je zabranjeno da to radite javno, kako te nije sramota da se bunis? Isto vazi i za prodaju ilegalnih stvari. Da li si video nekada oglas u novinama da neko prodaje drogu? Nisi. Vec si se raspitao u kraju ko se time bavi i pokusao na taj nacin da nadjes dilera. Ovo za /number necu ni da komentarisem, strasno je sta si napisao.

Sta hoces ti? Da banda bude naoruzana kao Al Kaida, a? E, ne prosipaj se molim te!
 

Brian_Walker.

B
Da li se sad smije nositi tesko oruzje (bez nekog odredjenog razloga) ako kucamo
/attachweapon i /use backpack? :)
 

Sergey_Lavrov

S
Trebao si ostaviti i ona pravila, ako si u bandi da ne treba da se trudis imati WL radi svog posla i slicne te, jebes hejtere.
 

ElectricityBoy

E
Pa ako je važno stavi da je tema sticky.

I notorna glupost je TS. Koji k da radim ja koji ne mogu pričat na TS? Hoću da igram na serveru, sviđa mi se, ali da bih ja mog'o bit' u nekoj organizaciji, moram imat TS. Uredu, okej, mogu ja njeg imat, samo sa mutovanim mikrofonom.
 

vlex_ivanov

V
Gordon_Parker je napisao(la):
Pa ako je važno stavi da je tema sticky.

I notorna glupost je TS. Koji k da radim ja koji ne mogu pričat na TS? Hoću da igram na serveru, sviđa mi se, ali da bih ja mog'o bit' u nekoj organizaciji, moram imat TS. Uredu, okej, mogu ja njeg imat, samo sa mutovanim mikrofonom.

U pravi si na pravim RP serverima bande i mafije ne smiju koristiti TeamSpeak, nego se svaka akcija RPa a ne dogovara na TS.

Nije da vrijeđam ovaj RP nego samo primjer dajem ;)
 

Maki_Shadow

M
E vako sad. Ovo hteo sam da pisem pred nekoliko dana, ali evo sad. :)
Okej je sve, svaki zna da je server najbolji na balkanu. Pravite ga server Hard RP, okej, nemam nista protiv toga, ja igram za to sto volim da igram i da se zabavujem, a neko igra zbog DM-a, ako oce da igra zbog toga nek ide na neki drugi server, slobodno. ;) Naziv sam kaze kakav je ovaj server NooBot RolePlay, (Simulacija stvarnog zivota, VAS ZIVOT u igrici). Necu da pricam mnogu za ovo, kakvih bilo pravila da se uvede ja opet bi igrao, nemoze niko da mi zabrani da igram.
Ovo hocu da kazem, okej je sve ovo Hard RP, ali vidite i sami nema zabava na serveru, ja od kad sam se registrirao na serveru (21.07) niko ni je pisao da banka/opstina je napadnata, niko nije napao neku mafiju, kako sto je bio pre, sad brate od svih 150 igraca sta su online, samo 5 imaju WL, a ranije na server brate preko 20 igraca imaju su WL, ondak i LSPD i FBI imaju su posao, bilo je to ludilo...ko zna, zna. Ja sam poceo da igram na server od kad se otvorio (ko je stari igrac, zna me ;)) tada je imao najjacu zabavu na serveru. Zna i svaki da ja licno pravila da naucim napamet necu, a znam sve pravila za u igricu, postujem to i znam sve ali necu da ucim napamet. Sta hocu da kazem sa ovo? Pa administratori sve je lepo ovo sta radite, za meni nije problem ja i tako brate na server igram po 2-3 sata, a ceo dan sam AFK. Ali problem je za neki igraci, oni zele da ima zabavu na server da bude to kako sto je bilo ranije, ja mislim da nije potrebno da toliko mnogu server da napravite Hard RP zasto nismo mi nauceni na to, mi smo balkanci :D. Ali vi znate. 80% od igraca nece vakvih pravila, ali ako je tako, ondak, svi moraju da nauce pravila kako sto su. To je to, neko zna sta sam hteo da napisem,a neko ne. Pozdrav.  :)
 

DraGoN

1
Učlanjen(a)
06/06/2014
Poruka
2.577
Lokacija
Tamo daleko...
Social Club
DraGoN
Maki, zviznuo si u srž problema, sve si lepo opisao.
Samo ja nikada ne bi servere delio na low/easy, medium, hard RP, RP je jednostavno RP, nema tu nivoa, da ne dužim i da ne objašnjavam zašto, shvatićete sami, u RL ne možemo malo živeti, malo ne...
 

ElectricityBoy

E
Sebastiane, druže moj:
Kažeš da je server RP, i da su tu neki igrači samo zbog DM-a. Okej, pošteno. Onda kažeš da ti igraš zbog RP-a. Okej i to. Nakon svega toga spominješ neka prošla vremena kad je pola servera imalo WL, nego li u sadašnje vrijeme, kad je skroz malo traženih. Pa kontriraš brate sam sebe. Da dobiješ WL, moraš napravit sranje. Ako praviš sranje, dolazi do DM-a. Kad te neko ubije, radiš RK. Pročitaj sad ovo opet. Zar ne vidiš da je to prijašnje non-RP vrijeme zamijenjeno jačim RP-om, sa manje DM-a?
Onda kažeš da nema pljačkanja banke, ali si čitav dan AFK. Pa kako ćeš vidit kad si AFK? I usput da ti kažem, ja sam se registrovao prije 5 dana, i već sam vidio jednu pljačku banke.
 

Sergio_Leone

S
Pravila su izmenjena od proslog puta, dozvoljeno vam je da radite neke koje vas zabavljaju, ne vidim razlog zasto bi se iko sada bunio? I dalje sve kao i ranije, samo su neka pravila malo strozija. Ali najveci problem je sto vi nemate mastu, zato se i bunite.
 

Ognjen_Luciano

O
Mozete bar uvesti da mora imati ts za mute mikrofonom, neko mozda nije u stanju da prica vec samo da slusa, nema mozda svako svoju sobu ili slicno, a hoce igrati
 

Nesta_Lewis

N
Sergio_Leone je napisao(la):
Nesta_Lewis je napisao(la):
Nije Å¡ta da hejtam al de malo skontaj se:
-Kažete RPanja više treba, dakle simulacija RLa ispadne da ako si recimo u nekoj bandi ne smiješ imat' ilegalni posao,a ne vjerujem da je tako u stvarnosti, samim tim i činjenica da npr. ukoliko želite da se prijavite Yakuzi morate prekinuti sve rodbinske veze praktično odbaciti svoj život za Yakuzu..
-Drugo dakle ne smiješ ići /number, ne smiješ davati oglas /kupujem/prodajem brasno/igracke, kažete da se RPa, što onda ne napravite da se plata dobija svaki mjesec po 1k, ako je po RP....
-I posljednje, RPanje, bande samo nose  Colt , Shotgun, Golf Club, Knife, Baseball Bat, Shovel, Pool Cue, Spraycan, Molotov Cocktail. Mislim nema logike.
P.S. Da se niko ne ljuti nisam mislio nista lošem samo činjenice...
Zasto bi se iko ljutio zbog tvog nepoznavanja RP pravila? To je tvoj problem i samo tvoja birga.

Bande vec imaju ilegalana posao, automatski se setuje kada udjes u neku bandu, ne vidim razlog zasto bi imali pored toga jos tri ilegalna posla? Logicno je da ce ti drugi posao biti neki drzavni kako bi mogao da se opravdas pred organima reda. Ako te neko pita cime se bavis, ti sigurno neces reci da prodajes drogu, vec ces reci da si mehanicar, farmer, kamiondzija... Skapiraj malo sta pricas.

Ja jos nisam video da je neko u RL prodao posao. Kako ja kao konobar mogu da prodam svoj posao nekome? Vama je to omoguceno, ali vam je zabranjeno da to radite javno, kako te nije sramota da se bunis? Isto vazi i za prodaju ilegalnih stvari. Da li si video nekada oglas u novinama da neko prodaje drogu? Nisi. Vec si se raspitao u kraju ko se time bavi i pokusao na taj nacin da nadjes dilera. Ovo za /number necu ni da komentarisem, strasno je sta si napisao.

Sta hoces ti? Da banda bude naoruzana kao Al Kaida, a? E, ne prosipaj se molim te!

ÄŒiste činjenice, nisam želio da nikog uvrijedim, al' izgleda neće tako ispast'. Kako se ti mozes na serveru raspitivat o drogi recimo, pola ljudi sto pitas na ulici, niko ti nece odgovorit samo će proć, a povelik broj će te i udarit'.  Ne kontam kako mislite napravit totalnu simulaciju RL-a kad je to nemoguće, želite da se 4 dana raspitujeÅ¡ da naÄ‘eÅ¡ drogu(Å¡to bi bila simulacija), a 20k moÅ¡ zaradit za 1 sat. Poz, nemoj se uvrijedit.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top