[TuT]Kako pravilno RolePlayati Bajkera

  • Začetnik teme Aade_Burns
  • Datum pokretanja
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Aade_Burns

A
Mnogo ljudi misli da su bajkeri najnizi sloj drustva,obicne siledzije i pljackasi. Bajker po definiciji je covek koji se drzi "svog-zakona", i cija su verovanja zasnovana na njegovim svakodnevnim potrebama. Bajker nikada nece uraditi zenu ako ga nije provocirala.Bajkeri su definicija bratstva,iskrenosti,hrabrosti i timskog rada.Zato se i osnivaju klubovi, da bi okupili bajkere na jednom mestu.

image.php


POSTOVANJE


image.php

To je ono sto bi svi trebalo da imaju u vidu.U svim okolnostima i neprlikama treba iskazivati postovanje prema vecim rankova te i nizim u MC-u, jer ne znas kad ti se to moze obiti o glavu. Postovanje je kod bajkera kljucna stvar. Jedan od primera je da su bajkerima potrebne veze. Kontakt za jeftine cigare, momak koji ce mu naci dobre delove za motor na crno, momak koji cu mu obezbediti oruzje, sve to zahteva veze , ljude i kontante. Sto znaci bezbroj RP mogucnosti.


NAUCI GDE PRIPADAS


image.php

Predpostavljam da ce vecina ljudi dok cita ovaj tutorijal, zeleti da se priduzi nekom moto klubu. Moto klub nije banda, nije porodica, nije mafija , oni ne sede na uglu i rokaju kokain..
Moto klub je organizacija zasnovana na postovanju,bratsvu i lojalnosti. Svaki klub ima osvoje obelezne(boje i ime koji su inicijali kluba) i to pokazuje pravu licnost onog ko nosi te inicijale. Na primer, ako ja vidim bajkera sa inicijalima "Hells Angels", izrazicu nepostovanje prema njemu , jer moj lik IC mrzi "Hells Anglese".
Imati motor i skin bajkera vas ne cini bajkerom. Vidjali smo i ljude koji su tvrdi, jaki , ali kada situacija pozove, oni samo nestanu.


PRILAZAK KLUBU


Kada udjete u neki moto klub dobijate njihova obelezja.Vas prsluk nije vise prazan, tu imate tri dela za obelezja. Pa ajmo ih pojasniti:
1. Sav na vrhu - malo je zakrivljen, obicno je na tom mestu ime kluba;
2. Centralni sav - tu se obicno nalazi logo kluba; 
3. Sav na dnu - zakrivljen je kao i sav na vrhu, obicno se tu nalazi ime teritorije gde se klub nalazi. Dno prsluka ce svi prvo pogledati, jer ono predstavlja mesto gde se klub nalazi. Postoji i kada se klub nalazi na vise mesta. Na primer : Ako imate klub u Los Santosu i San Fieru , pod istim nazivom , isti osnivaci, Klub u Los Santosu nosi na dnu prsluka ime Los Santosa dok klub u San Fieru nosi naziv San Fiera.


Prva faza - Podrazumeva vase "gubljenje vremena" na jednom mestu. Nebitno kolikos ste stari ili koliko imate oziljaka svi krecu tako. Postuj sve iz kluba, slusaj sta ti se kaze i mozda ces imati sansu.

Druga faza - Kada dobijete obelezje Prospect to znaci da ste na probi za klub. Oni su kao "sluge", moraju uraditi ono sto im se kaze, oni su vecinom ukljuceni u poslove kluba(mehanicarska radnja, bar...). Na dnu prsluka imaju prisiveno "Prospect". Morate postovati sve vise clanove (visi rank), i nikada , bas nikada ne prilazite vecim rankovima dok razgovaraju , osim ako ti nije receno.

Treca faza - Kada ste prosli drugu fazu sada ste "pravi" clan kluba. To znaci da imate puno pravo da ucsetvujete u klubu , deo si copora , dobijas mogucnost da ucestvujes u "crkvi"(crkva je nedeljni sastanak kluba gde se raspravlja o vaznim temema(dogovori , posao , rivalstvo...). Prospecti ne mogu ucestvovati na sastanke). Pored toga sto imate svoje prednosti , vi ste odgovorni pred celim klubom za svoje postupke. Vi nosite bolezja kluba 24 casa dnevno - ne mogu se one "paliti" i "gasiti". Sve sto uradite odrazice se na ostale clanove kluba. Najcesci moto kluba je "Svi za jedno, jedan za sve".

Voznje su izlasci klubova, kada svi clanovi voze , u dve formacije jedan pored drugog. Vodstvo ima osnivac kao i vodja kluba. Dok se unazad redjaju clanovi po rankovima. Prvi je Presednik kluba dok je na kraju Prospect. Ove voznje se obicno rade da bi se pokazao broj i jacina pred potencijalnim rivalima.

image.php


OZNAKE


Oznake koje clan kluba nosi su kao trofeji. Ima i onih koje se ne odnose kao trofeji.
Na primer:

- DILLIGAF - znaci "Do I look like I give a fuck?"

image.php

- FF - Obicno ima inicijale kluba pre i posle FF. Kao sto mozete videti na slici MFFM(Mongols Forever Forever Mongols).

image.php

- ITCOB - znaci "I took care of business".

- Men of Mayhem - oznacavaju da je taj clan kluba nekog ubio u svhre kluba, to naravno mozda ima razlicito znacanje sve zavisi od kluba.

image.php

Oznake su ZARADJENE, ne prisivene. Ne mozes samo reci "Moja oznaka Men of Mayhen ce mi obezbediti kurve.." Ovako ponasanje i obicno punjenje prsluka sa raznim oznakama ce vas dovesti do smrti u okviru kluba. Postoji jos mnogo oznaka klubova koja imaju razlicita znacenja.


OSTALO


image.php

- Motor je kao tvoja treca ruka. Biti vise u svom autu nego na motoru , naziva vas "cager" , nesto kako se bajker ne bi trebao zvati;
- Brinite o svom motoru kao o svom bratu;
- Pobrinite se da vas lik ima i neku manu. Iako vi imate bradu , motor , klub vi uvek morate imati neku manu, bilo to fizicka ili emotivna. Ljudi koji RP-aju ironmena nisu bas najbolji za uzitak u igri.
- Ne pravi dramu. Ti si bajker, iako imas osecanja , ako je neko sjebo tvoju imovinu ne dolazis u klub kukajuci, nego sve to resavas borbom prsa u prsa.
- Postoje razlicit klubovi sa razlicitim prioritetima. Jedan klub je tu za bratstvo , drugi za novac itd...



OOC SAVETI


- Postujte pravila servera uvek;
- Mnogo informacija mozete naci u svakodnevnim emisijama na tv-u i internetu , koje su veoma pogresne. Ovi ljudi imaju i porodice,devojke,zene,decu.. Biti bajker ne znaci uvek biti kriminalac , ubijati , pljackati... Vi i dalje mozete biti bajker iako niste kriminalac. Jednostavno rpate da necete sudelovati u kriminalnim delatnostima , ima straha , ponos...
- RP kao bajker ima mnogo mogucnosti:
      1. Ocistite motor;
      2. Promenite ulje;
      3. Kradite delove za motor;
    4. Pravite stete u kafani;
      5. Idite na duge voznje;
      6. Izgreban auspuh itd..
- Uvek rpajte model motora iz RL-a,necete uci u club ako Rpate model motora kao Freeway.
- Dobro je znati neke mehanicarske osnove.

Napisali Dimi i ja


Post Automatski Spojen: [time]Januar 19, 2015, 02:13:59[/time]
Znam da ce ovo vecina samo procitati i kraj,ma da ce biti i onih koji nece ni procitati ovo Nazalost RP na serveru je takav da igraci samo mare za Organizacije u kojima se stalno ide u akciju,Pucanje i to posto vecina igraca ima 2 sawna,teca i colta...Niko ne gleda ove takozvane manje org koje su puno bolje za RP nego ove kao Al Kaida(Za nju ima veoma dobar RP nego niko to neume da iskoristi kako treba),Varriors Los Aztects- Samo Dmaju ne vidim nikakav RP kod njih,dok su Diego i Ethan vodili VLA Bilo je bolje ali sta je tu je...U svakom slucaju znate sta hocu da kazem,Da je na serveru RP veoma los i da nema RPera uopste...Nije sad da vredjam nikoga ali PDovci,FBI i ostali Dobijaju RP poen za svaku akciju koju izvedu kao npr danasnja Racija na TNT,nisam siguran da li su Dobili Rp poen ali sam naveo kao primer,samo gledate njihove akcije i dajete RP poen,Pdovci nisu samo PD po ceo dan valjda mogu da skinu duznost i odu kao civili da RPaju pa neka tu dobiju RP poen evo npr ja sam tek dosao na srw juce,lvl sam 4 zbog paketica ali vec prvog dana sam dobio 1 RP poen od Jack Danielsa koji je pratio moj RP u centru grada tj. Kupovinu i konzumiranje hrane a kasnije sam i odrpao menjanje gume na vozilu te me je lik nagradio jednim RP poenom i dao mi je 10.000$ da bih nesto zapoceo na serveru...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top