Kako povecati FPS/Hz na GTA San Andreas (AMD)

Tommy_Vercetti

Novajlija
Učlanjen(a)
16/01/2023
Poruka
2
Lokacija
Vercetti Estate
Social Club
Tommy_Vercetti
Pozdrav, ovaj tutorial je namenjen svim zaljubljenicima u SA:MP
U ovom tutorijalu ce biti objasnjeno kako pomocu AMD softvera povecati FPS/Hercazu u igri, odnosno kako da vam igra bude kao i sve ostale (da ide kao podmazano sto bi se reklo)
Prvo, morate imati AMD graficku kartu, drugo, morate imati monitor koji ima osvezavanje 90Hz ili vise i da podrzava AMD FreeSync Premium. (Ako imate monitor preko 90Hz SAMP ce ici kao podmazan)
Skinite i instalirajte AMD Radeon Software, to je softver/aplikacija koja ide uz drajvere za graficku. Kada skinete i instalirate AMD Radeon Software pratite sledece korake. (Predpostavljam da vecina vas koji koristite AMD GPU vec ima ovaj softver, ali svakako i ko nema trebao bi ga instalirati)

Korak 1: Idite na karticu Display, zatim upalite AMD FreeSync Premium kao i GPU Scaling, ukoliko nije upaljeno.
Korak 2: Idite na karticu Gaming, zatim idite na tri tackice u gornjem desnom uglu i pritisnite Add A Game, zatim nadjite instalaciju GTA San Andreas (gta_sa.exe) i idite na Open. (Ja nisam isao open u video snimku jer ga imam vec dodatog)
Korak 3: Pritisnite jednom na karticu igrice i otvorice vam se podesavanja za tu igru.
Korak 4: Ukoliko u podesavanjima za igru stavite AMD FreeSync na AMD Optimized ili On u igri necete imati maksimalan odnosno zakljucan refresh rate, vec ce on varirati gore dole. Ukoliko stavite kao i ja na snimku na AMD FreeSync na Off, vas refresh rate ce biti zakljucan.
Korak 5: Scaling Mode stavite na Full Panel, ukoliko stavite nesto drugo, verovatno da ce vam slika ukoliko koristite manju rezoluciju biti smanjena (imacete takozvani black bars oko vidnog polja igre)
Korak 6: Ostale opcije ne dirati, ostaviti kakve jesu sto se tice GTA San Andreasa. Ugasite AMD Softver i uzivajte u igri.

Video:

Napomena: Ova podesavanja nemaju apsolutno nikakav negativan uticaj na igru, samo poboljsavaju vas dozivljaj u igri. Sto je najbitnije, lako se namesta u par koraka, nema nikakvih skidanja modova i ubacivanja nekih gluposti. Sto se tice Nvidia graficke kao i G-Sync monitora, to jos nisam provalio kako da se namesti za GTA San Andreas (Jednostavno nisu iste opcije u softverskim programima...), kad budem provalio kako ja cu okaciti isto ovo samo za Nvidia graficke i G-Sync monitore. Ja koristim monitor 144Hz, u igri mi vuce max 120Hz sto daje neverovatan dozivljaj u igri, bukvalno sve ide glatko, nema frame dropova niti seckanja. Jednostavno visoka hercaza, milina za igrati.
Uzivajte u igri, pozdrav !

Za vise informacija mozete me kontaktirati putem privatnih poruka.
 
Top