Objasnjenja i primeri svih RP pravila:)

  • Začetnik teme Stojke_Kiki
  • Datum pokretanja
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Stojke_Kiki

S
Posto je Sergey_Lavrov objasnio neka RP pravila i napisao njihova znacenja,ja cu vam malo vise pojasniti i reci definicije svih RP pravila,pa da pocnemo:

Najbitnije pravilo:Ono sto ne mozete u stvarnom zivotu,ne mozete ni ovde.

DM-DeathMatch-Ubijanje ljudi bez ikakvog RP razloga.

Sama definicija vam sve kaze,ubijete coveka bez ikakvog razloga,to normalno nije RP,nigde u RL niste videli dva lika koje stoje i razgovaraju i ovaj jedan pogleda drugog preko oka i ovaj vadi colt,ak-47,m4 i ubije ga.

DB-Drive By-Ubijanje ljudi sam esta vozaca,takodje ovo se odnosi i na ubistvo elisom helikoptera.

Drive By-Pucanje sa mesta vozaca je izbaceno,zato sto je u skripti samog GTA,da kada okrenete na jednu stranu i pucate svi metkovi koje ispucate idu u jednu metu,tacnije u igraca,sto je naravno cist nonRP,zato sto nije moguce da pri brzini od 120 u realnom zivotu,pogodite sa 30 metkova jednog coveka.

PG-PowerGaming-[size=18pt]je radnja nemoguce u realnom zivotu.

Sama definicija vam kaze,nemoguce u realnom zivotu,na primer,ne moze niko da se vozi na kolima pri brzini od 120 kilometara na cas,ne moze niko da skoci sa vece visine i da nastavi da trci...

RK-Revenge Kill-Ubistvo iz osvete.

Ubistvo iz osvete,pa to je pravilo koje se cesto krsi,ali evo da vam objasnim.U stvarnom u zivotu,kada vas ubiju,vi se ponovo ne radjate i ne mozete krenuti u poteru za tom osobom,pri RK-u se krsi takodje i MG,zato sto ako vas je neko pucao i ubio i vi ste videli ,,Petar_Petrovic vadi colt'',to ste saznali preko OOC informacije i vi ne mozete znati da je to bio on.

BH-Bunny Hop-je trcanje i skakanje jednom ili vise puta pri trcanju.

Pa kada trcite u realnom zivotu i kada skacete u isto vreme,to vas znatno usporava,ali dok trcite u SA:MP-u i skacete to vas znatno ubrzava.

Explouting-Iskoriscavanje raznih poznatih i nepoznatih bagova u skripti

Explouting-Razni bagovi u skripti,poput CJ-skina,CJ trcanja,sto ima znatno brze trcanje i hodanje od ostalih skinova u igrici,mogu se dobiti na razne nacine,ali o njima necu pisati.

BA-Bug Abusing-Iskoriscavanje raznih bagova.

BA-Na primer:Koristite /stuck da bi stigli na mesto na koje je nemoguce stici normalnim putem ili vam ubrzava kretanje,uci na g u kola koja su iza ograde.

NJ-Ninja Jack-Uskakanje i kradja vozila koja su u pokretu.

NJ-Jos uvek nije uspeo da ukrade kola u realnom zivotu ako kola idu 120 kilometara na cas,tako da je to nemoguce.

SK-Spawn Kill-Ubistvo na mestu Spawn-a.

SK-Sama definicija kaze,ubistvo na mestu gde se stvaramo kada umremo,na primer:Bolnica,PD stanica.

GFA-Gun From Ass-Vadjenje gana na nonRP nacin,bez komande /me,/do

GFA-Ubaceno je u skriptu sada Petar_Petrovic vadi colt,ali to se naravno moze zavrsiti komandom /do izvadio.

DFA-Drugs From Ass-Vadjenje droge na nonRP nacin,bez komande /me,/do

DFA-Ubaceno u skriptu Petar_Petrovic,ali takodje se moze zavrsiti komandom /do izvadio.

MG-MetaGaming-[color=18pt]Mesanje IC i OOC informacija,samim tim i cetova[/size]

MG-Mesanje IC i OOC informacija,samim tim i cetova.Kada kazemo mesanje IC i OOC informacija,na primer,neko je saznao da ste vi lider i pozvao vas na telefon,a kada kazemo mesanje IC i OOC cetova,znaci kada u IC chat stavimo nesto vezano za RL,takodje za OOC chat nesto vezano za igru.

IC chat-Chat vezan iskljucivo za zivot u igrici.
OOC chat-Chat vezan iskljucivo za zivot van igrice.

/me-komanda kojom se iskazuju emocije igraca i pocetak neke radnje.
/do-komanda kojm se zavrsava zapoceta emocija igraca i oznacava kraj radnje koju ste zapoceli.

Spam-Koriscenje ceta ili neke komande vise puta za redom u kratkom vremenskom periodu.
Hacking-Koriscenje modova ili bilo kojih hackova koji vam daju prednost u odnosu na druge igrace

AA-Admin Abusing-Koriscenje administratorske pozicije za pretnje/korist sebi.

AA-Sama definicija kaze ,,Za pretnju/korist sebi''.

APG-Admin Power GamingKoriscenje admin komandi na nacin na koji nisu predvidjene da se koriste.

APG-Cekate da kupite neki biznis i admin vas kresa i vi puknete i ispadne da je kres.

AE-Admin ExploutingKoriscenje admina u svoju korist od strane igraca.

AE-Na primer,nalazite se u zatvoru i napisete /askq Admine zaglavio sam se slap me i on te slapuje i ti pobegnes.

CK-Caracter Kill-Teranja igraca da napravi novi acc,na primer stalno ga mucite i ubijate.

nonRP-Non-RolePlaying-Ometanje RP radnji koje rade drugi igraci,krsenjem pravila:MG,DM,RK..

CS-CrackShotingIskoriscavanje bagova sa oruzjem,combat,deagle,shotgun i jos neka oruzja pucaju brze iz vozila

QS-QuickSwapping-Bezo menjanje oruzja na Q i E,bez koriscenja /me,/do.

U realnom zivotu,niko ne moze brzo promeniti sa m4 na deagle ili sa m4 na ak-47,sto je ovde normalno nonRP da veoma velikom brzinom prebacite sa jednog oruzja na drugo.[/size]

CR-ChickenRunning-Trcanje cik-cak kako bi izbegli metke i tazovanje.

MF-Money Farming-Pravljenje novih akaunta radi prebacivanja para ili imovine.

LTA-Logging To Avoid-Napustanje igrice kako bi se izbeglo hapsenje policije ili kazna admina

ETRC-Explouting The Red Circle-Koriscenje crvenih markera u Chicken Bull-u ili bilo kom drugom biznisu,kada stanete na crveni check point,server vas automatski zaledi i ne primate nikakvu stetu]/size]

[size=18pt]PvP-Player vs Player-
Predstavlja napad i maltretiranje neduznog civila,izviljavanje na njemu.

PvE-Player vs Enviroment-Predstavlja izivljavanje na necijoj imovini,samim tim i unistavanje tudje imovine

KoS-Kill on Sight-Ubijanje igrača po viđenju, bez diskusije, dobrog RP razloga, korištenja cheat-a i sl. Npr. Vidite neku osobu i ubijete je iz čista mira, bez ikakve psovke, maltretiranja, rasprave i sl.

RP2WIN-RolePlay 2 WIn-Ponavljano korištenje neke komande ili ponavljano mijenjanje IC priče kako bi izašli kao pobjednik u RP-anju. Npr. Kada policajac pregleda dozvole nekome i zamoli ga da ga pretrese pa mu ne nađe ništa protuzakonito, onda mu uvali drogu, pretrese ga i uhapsi, da bi ispao pobjednik u RP-anju.

Ovo pravilo najcesce zbunjuje nove igrace na serveru,pa evo mali primer,ostale mozete osmisliti sami,tacnije postoji preko 100 primera ovog pravila:
-Igrac u toku otmice ima 10 hiljadu dolara, vi njega pretresete [na serveru nije iskriptano da izlaze pare na /frisk], on pocinje negirati tu sumu i govori da nema para, iako u realnom zivotu vi bi mogli da prebrojite sumu novca. Tu je nastao prekrsaj RP2WIN pravila, igrac je pokusavao igrati ciljem pobede u RP situaciju, ali kako sto rekoh, prekrsio pravilo.
Da ne bi doslo do prekrsaja ovog pravila igrac je pomocu /do komande trebao objasniti u kom se dzepu nalaze pare, ukoliko je hteo mogao se opirati a u IC da govori istinu/opirati se. [naravno drugi igrac treba biti uljudan i uzeti malu svotu novca, kako bi prosla RP situacija]. Ovo je jedan sturi i klasicni primer, iako u istoj RP situaciji postoje milion komplikacija i mogucnosti odvijanja radnje.


RPS-RolePlay Superman-Je ponasanje igraca kao da mu niko ne moze nista,nije mu bitno da li ce poginuti ili preziveti,jer zna da ce se ponovo roditi.


PS:Nadam se da su vam sada pravila malo jasnija,tamo gde nisam davao primere,lako ih je napraviti iz definicije,mislim da sam vam pomogao i nadam se da ce vam ovo posluziti. :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Back
Top